Lush love – review

CZ🇨🇿 EN🇬🇧

CZ: Příznivcem firmy Lush jsem již dlouhá léta. V podstatě už od doby, co jsem žila v Londýně a jejich obchod jsem měla doslova za barákem. Hledala jsem tenkrát značku netestující na zvířatech, což dokonale splňuje. Všechny jejich ostatní benefity (vůně, kvalita a efektivita jejich výrobků, zero waste filozofie,…) jsou příjemné plus. Stěžejní pro mě ale bylo nakupovat s čistým svědomím.

Velkým fanouškem jsem pořád, takže když mi Lush CZ nabídl spolupráci, neváhala jsem. Vyzkoušela jsem pár produktů mně do té doby neznámých, tak se pokusím o recenzi. Tady jsou:

EN: I’ve been an admirer of Lush company for many years. Basically since the times I lived in London and their shop was right around the corner. That were the times I was looking for a company producing 100% cruelty free products. Lush meets the requirements perfectly. The other benefits (nice smell, quality and efficiency of their products, zero waste philosophy, …) are of course nice pros. The crucial fact has been that I can enjoy shopping while having a clear conscience, indeed. 

I’m still a big fan thus when Lush CZ offered me a cooperation I agreed without hesitation. I’ve tried a few products I didn’t know before and I will try to write a little review. Here it is: 

CZ: R&B VLASOVÝ KRÉM

Začnu něčím, co je pro mě naprostým zázrakem, a to je R&B vlasový krém. Jako majitelka extrémně suchých vlasů jsem už dávno vzdala boj s nimi a smířila se s tím, že když je pár hodin nerozčešu, začnou se tvořit dredy. Někomu se to dost možná hodí do krámu, pro mě je to vopruz. Až doposud se mi nepodařilo najít přípravek, který bych mohla nanést třeba i na suché vlasy během dne, byl cruelty free a dal mi pačesy aspoň na chvíli do pořádku tak, abych o ně přestala lámat hřebeny. Nutno dodat, že jsem již dávno hledat přestala, takže u zkušených make up blogerek byste ho zcela jistě našli. Nicméně já jako neposkvrněná jsem z tohoto krému úplně paf a hodnotila bych 10/10.

Dá se použít na mokré i suché vlasy. Já tedy používám na suché před česáním. Ukázalo se, že je pro mě dost výhodnou investicí, ušetří mi přibližně 2 hodiny času denně. K mému překvapení stačí nanést jen malinko a vlasy nemastí, i když mně se nemastí skoro po ničem. Tento úsudek bych asi měla nechat na někom s jemnými a rychle se mastícími vlasy. To, že krásně voní asi psát nemusím, u Lush produktů je to samozřejmost. Mrzí mě, že nemám fotku před a po. I fotku po bylo docela obtížné ulovit, ale takhle “nažehlené”, rovné a lesklé vlasy prostě obyčejně nemívám.

EN: R&B HAIR MOISTURISER

I’m going to start with something I consider to be a miracle. That would be a R&B hair moisturiser. I gave up fighting with my extremely dry hair a while ago. I actually even accepted the fact that the hair turns into dreads when I don’t brush it regularly. It can be a good thing for someone, for myself it’s been a pain in the ass. I wasn’t able to find a cruelty free product which I could apply to dry hair (without washing it), a product which would turn my hair to such a state that I stop breaking hair brushes. I should say I wasn’t really searching hard for it, I’m sure some experienced bloggers know many of them already. Anyway for myself it’s been a big surprise and the score would be 10/10.

You can use it for wet or dry hair, I use it the most for dry hair before combing it. I can tell it’s been a great time investment. It saves me about 2 hours a day. I’m surprised you need so little of the cream and it doesn’t make the hair oily at all. Well I must say there is probably nothing what would make my hair oily so I should leave this conclusion to someone with different hair type. I don’t even have to write about the mesmerizing smell of the Lush products, right? It’s shame I haven’t got a before and after picture. It was kind of a struggle to even make the after one but I can guarantee you I’ve never had such a smooth and soft hair in my life. 

CZ: MASKA NA VLASY FLUFF-EAZE

Dalším produktem, co jsem vyzkoušela, je maska na vlasy Fluff-eaze. Byla mi doporučena jako péče o (velmi) suché vlasy. Hodnotím velmi pozitivně, vlasy mám po ní několik dní jemňoučké jako nikdy. Navíc se nanáší před mytím vlasů, takže je pak obvyklá procedura mnohem snazší. Zvykla jsem si na to tak rychle, že se nejspíš stane stálým obyvatelem koupelny. Ani po jejím použití nepotřebuji vlasový krém zmiňovaný výše. 

EN: FLUFF-EAZE PRE-WASH TREATMENT

Another product I had a chance to try is a pre-wash treatment Fluff-eaze. It was recommended as one of the best care for (very) dry hair. My feedback is very positive. The hair is nice and soft for several days after the application plus it makes the whole shampoo procedure easier because of the pre-wash phase. It is really easy to get used to it. It will become a regular habitant of my bathroom from now I reckon. There is no need to use the hair cream I described above. 

CZ: ŠAMPUK

Šampuk je pro mě objevem roku. Jako cestovateli mi přijde více než vhod pevná konzistence šamponu, o zero waste výhodách ani nemluvě. Čím méně plastů, tím lépe 🙂

Měla jsem trochu strach, že nebude pěnit a nic nevydrží, ale opak je pravdou. Pění úplně stejně, jako tekutý šampon na vlasy a zdá se, že snad neubývá. Stačí se s ním párkrát podrbat na temeni hlavy, promasírovat a máte vyhráno. Godiva šampuk mi byl opět doporučen jako péče o suché vlasy, stejně tak Jason and The Argan Oil

EN: SHAMPOO BAR

Shampoo bar is a proper discovery of the year for me. As a frequent traveller I appreciate its solid consistency, not talking about its zero waste appearance. I appreciate it even more, less plastic the better:)

I was a bit worried it would not foam enough through my thick hair and it would disappear quickly. I was nicely surprised. The quantity of the foam is the same as with a regular shampoo and it seems like it’s endless. You can just rub a top of your head gently and play with the foam through the rest of the hair. Godiva shampoo bar is suitable for dry hair the same as Jason and The Argan Oil

CZ: TUHÝ KONDICIONÉR

U tuhého kondicionéru Jungle jsem tak nadšená nebyla, nicméně funguje. Problém je, že se zdánlivě neuvolňuje do vlasů tak, jak jsem u kondicionérů zvyklá. Při přejíždění s ním ze shora dolů mi přislo, že se nic neděje a ve vlasech nic nezůstává. Když jsem je ale promnula nebo “vyždímala”, všudypřítomný krém se stal viditelným. Vlasy jsou po něm jemnější, ale doma stále preferuji klasický Retread, ten je pro mě co se kondicionérů týče stále číslo jedna! I přes to ale na cesty a hlavně lety jedině tuhou variantu. Funkci splní a šetří místo a čas při letištních kontrolách, stejně jako šampuk!

EN: SOLID CONDITIONER

I’m not that excited about the Jungle solid conditioner however it’s working. The problem is that it seems like it’s not covering the hair as much as other conditioners do. I had a feeling there is nothing going on when I was rubbing the hair from the top towards the ends. When I pressed it though the cream becomes visible. The hair is definitely softer but I still prefer the classical Retread at home which is still a number one regarding condicioners for myself. This Jungle solidcare is more than suitable for my travels, that’s for sure. Especially when I’m about to jump on board. It saves me room in my luggage and most importantly time and nerves during a security check at the airport, same as my favourite shampoo bar!

CZ: Na Lush výrobky nedám dopustit z mnoha důvodů, zejména kvůli jejich ekologickému přístupu a boji proti testování na zvířatech. Kéž by firem s podobnou vizí bylo více!

EN: I can’t get enough of Lush for many reasons. Especially their fighting against animal testing, zero waste and eco-friendly philosophy is what I love about them. I wish there is more companies with such a vision!